Instalacja Magento na tanim hostingu

Instalacja Magento na tanim hostingu 4.50/5 / 2

Warto chyba zacząć od tego, że Magento nie jest dedykowane dla małych sklepików z kilkunastoma produktami i paroma wejściami dziennie. Na tanich hostingach, na których zwykle będzie się opłacało wdrożyć taki sklep nie ma perspektyw wykorzystania skalowalności Magento. Narzędzia takie jak Memcached czy Redis  służące do cachowania Magento raczej na pewno nie będą dostępne. O replikacji bazy danych też można zapomnieć.

Kiedy więc warto zainstalować Magento na tanim hostingu? Moim zdaniem tylko w dwóch przypadkach. Po pierwsze, kiedy jest się pewnym, że sklep się nie rozrośnie (ale po co wtedy w ogóle robić sklep). Druga sytuacja, to kiedy chce się pokazać klientowi demo projektu na Magento bez udostępniania kodu.

Tutaj drobna porada dla początkujących programistów. Współdzielone hostingi często mają ograniczone zasoby, co z reguły wysypuję instalację Magento na takim serwerze. Jest dość prosty sposób na to. Zainstalować na lokalnym komputerze i przenieść na hosting.

W przypadku gdy importujemy sklep z dość dużą ilością produktów może zdarzyć się sytuacja, że będziemy chcieli przeindexować katalog, co również uniemożliwi nam taki hosting Magento. Sposobem na to jest skonfigurowanie lokalnej kopii ze zdalną bazą danych. Wtedy możemy uniknąć ograniczeń usługodawcy, bo wszystkie obliczenia będą wykonywane na lokalnym komputerze bez zużywania zasobów hostingu.